Rady řidičům

Co dělat, když objevíte prasklinu na čelním skle?

Co dělat, když objevíte prasklinu na čelním skle

Autosklo musí být v pořádku ze zákona. Navíc i zákon nařizuje mít autosklo neporušené a nepoškozené. Pokud byste totiž měli na stírací ploše prasklinu větší než 2cm, můžete „ ztratit “ 5 bodů a „ získat“ pokutu až 10 000kč. Dobrá rada proto zní – jezděte vždy s neporušeným a nepoškozeným autosklem.

Co dělat, když objevíte prasklinu na čelním skle? Ještě včera tam nebyla, ale dneska už se roztahuje na vašem čelním skle, jako by jí snad patřilo? Nebo se na skle zjevila během jízdy a její příchod odražený kamínek oznámil nepříjemnou ranou jako z děla? Nenechte si prasklinou zkazit den. Stačí dodržet pár jednoduchých kroků a můžete zase se svým vozem jezdit po světě.

1. Kdo opravu či výměnu uhradí?
Pokud jste pojištění, tento krok můžete přeskočit – pojišťovna opravu i výměnu skla proplatí. V opačném případě si náklady na opravu či výměnu autoskla hradíte sami. Cena se liší podle značky a typu vozu. Stačí zavolat na 728069963 a náš technik vám nabídne tu nejlepší cenu.

2. Je třeba sklo opravit nebo vyměnit?
Než se pustíte do obvolávání servisů a zjišťování, kdo umí vyměnit autosklo zrovna na všem voze, zkontrolujte, zda je vůbec výměna nutná. U drobných prasklin s průměrem do 4 centimetrů, které nejsou v zorném poli řidiče či blíže než 7 cm k okraji autoskla, stačí rychlá oprava scelením. Stačí rychlá kontrola okem a víte, zda řešíte výměnu či opravu.

3. Na nic nečekejte
To nejdůležitější je s opravou či výměnou neotálet. Čím déle s prasklinou budete jezdit, tím více nečistot se do ní zanese a tím pravděpodobnější je, že bude nutná výměna celého autoskla. Navíc nemáte jistotu, zda sklo po dalších pár kilometrech nepraskne, což si nikdo nepřeje. Proto jakmile prasklinu objevíte, volejte. V Autosklo NON-STOP umíme opravit i vyměnit autosklo na všech značkách vozů, osobní i nákladní, vyhřívaná i panoramatická – a domluvíme se s jakoukoli pojišťovnou, u které jste vedení. Pokud pojištěni nejste, potěšíme vás nejlevnějšími cenami v Praze.

4. Samotná oprava či výměna
Oprava trvá hodinku , výměna celého skla pak 4 - 6 hodiny. Ihned poté je auto zase pojízdné. Na opravy i výměny navíc získáte 24 měsíční záruku. Starat se nemusíte ani o vyřízení pojistné události – pokud si necháte sklo opravit či vyměnit u nás, vyřídíme veškeré papírování za vás zdarma.

 

Přijeďte si zdarma odborně odstranit starou dálniční známku!

Pokud se nechcete lopotit s odstraněním staré dálniční známky, přibrzděte v některé z našich 2 poboček, které najdete Praze 7,2 a nechte si dálniční známku bezplatně odborně odstranit!

Službu můžete využít před nalepením nové dálniční známky, při nutnosti odstranění zahraničních dálničních známek po návratu z hor, ale i na začátku února - v případě, že novou českou dálniční známku lepit nebudete. Vyhnete se tak pokutě za ježdění se starou dálniční známkou!

scroll up